Спектакълът представя по нов, провокативен и игрив начин комуникацията между хората и откритите й предизвикателства – отчуждението, откъсването от матрицата и не желанието за разбиране на другия.
Главният герой - Палавото носле, е изследовател, който търси отговори за смисъла на своето съществуване. В срещите си с другите разбира, че общуването не е лесна работа и ще му отнеме много време, докато намери допирни точки с човеците наоколо.
Забавен прочит на нашето ежедневие в карикатурни образи и ситуации, които будят смях, но и те карат да се замислиш.
Автор и режисьор: Милена Маат
В главната роля: Екатерина Казакова
Композитор: Надежда Митева
Изпълнител на ченъл пеене: Доля Новачкова
3D анимация: Иван Георгиев и Николай Иглев
Оператори: Владимир Андонов и Алекс Шушков
Глас зад кадър: Милена Маат и Ивомир Игнатов – Кени
Актьори в кадър: Моника Златева, Филип Гуляшки, Михаил Петров и Алекс Шушков,
Мултимедия: Божидара Стоянова
Плакат: Мария Илчовска
Милена Маат е съвременен български драматург и режисьор. Основател и ръководител на “Академия Маат” и училище “Кондора- Мелхезедек”. Повече от тридесет години тя създава и води проекти за индивидуално, духовно и бизнес израстване и усъвършенстване, които променят представата за личностно развитие и откриват нови хоризонти пред търсещите. www.milenamaat.com
Екатерина Казакова е актьор и режисьор, позната на зрителите от големия екран, в ролята на Ана от филма „Жените наистина плачат“ на тандема Весела Казакова и Мина Милева; учителката в сериала „Много мой човек“ на Боя Харизанова и Антония от "През нашите тръни" на Цветослав Цонев и Любомир Георгиев. От 30 години работи в сферата на социалният театър, използвайки нестандартни театрални похвати в спектаклите си. www.katia.kambanaart.com
Гостуването на моноспектакъла “Поклон Чупка Поклон” от Милена Маат, с участието на Екатерина Казакова в Чепеларе е част от проект „Пътешествието на Палавото носле в България“ на Камбана Арт в партньорство с Академия Маат, осъществен с финансовата подкрепа на Министерство на културата по програма “Разпространение” 2024г.